تبلیغات
گزیده اخبار علمی - مجله علمی - کاهش وزن
گزیده اخبار علمی - مجله علمی
در راستای بالا بردن سطح علمی مطالب جالب علمی و روز دنیا را برای شما ارایه می دهیم

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 4 اردیبهشت 1391
افسانه هایی در مورد کاهش وزن که نباید باور کنید باید صبر کنید که واقعا گرسنه شوید بعد غذا بخورید اگر مدت زمان زیادی برای وعده بعدی غذا صبر کنید،احتمال بیشتری وجود دارد که در هنگام گرسنگی شدید، شما به مقدار زیادتری از غذای ناسالم روی آ ورید.

هر چه بیشتر به خودتان گرسنگی دهید ، بدن بیشتر فکر می کند که قحطی است و در نتیجه به سختی به چربی ها می چسبد و نیز هر غذا را برای بقای بدن به چربی ذخیره می کند.در واقع گرسنگی نشان دهنده وجود سوخت و ساز بدن است که نشانه خوبی است .

اگر عرق نمی کنید ؛یعنی به اندازه کافی سنگین کار نمی کنید عرق وسیله ای برای خنک کردن بدن است و هر بدن سیستم به خصوص خود را دارد. بعضی از افراد تنها بعد از اندکی تحرک به شدت عرق می کنند این در حالی است که سیستم بدن برخی دیگر تعریق کمتری برای فعالیتهای سنگینتر دارد.تعریق به معنای از دست دادن چربی نیست بلکه به معنای از دست دادن مایعات بدن است.

بنابر این مطمئن شوید که در طول روز مایعات زیادی به خصوص آب مصرف می کنید. زنانی که وزنه برداری می کنند ، حجیم و غول اسا می شوند زنان بطور زنتیکی به خاطر وجود هورمون زنانه برای حجیم شدن و داشتن بدنی تمام عضله طراحی نشده اند.ما ظریف تر هستیم و بافت های عضلانی در بدن ما و همجنین تستسترون یا هورمون مردانه بسیار کمتر از بدن مردان است. پس بدون نگرانی وزنه هایتان را بردارید و طعم واقعی ورزش را که همان وزنه برداری به فرم اروبیک است را بچشید. رژیم غذایی بد با ورزش سوخته میشود شما نمیتوانید ساندویچ و یا غذاهای فست فود بخورید و بعد انها را با ورزشتان جبران کنید.

سیستم غذایی و ورزش در در دست یکدیگر کار می کنند.اگر ممکن بود که تمام کالری غذای مزخرفی که خوردید را بسوزانید ، تمام روز می بایستی روی تردمیل می بودید. غذا نقش بسیار بزرگی در معادله کاهش وزن را دارد.

بدن یک وزن مشخص شده دارد که فراتراز آن نمیتوان حرکت کرد ژنتیک نقش بسیار مهمی در فرم بدن شما دارد ولی فقط به خاطر اینکه شما بدنی کشیده و نی شکل ندارید به این معنا نیست که به جای ورزش کردن و داشتن تغذیه ای مناسب ،تسلیم شوید و با این فرضیه خود را گول بزنید.هر فردی با هر ژنی و هر سنی با سیستم غذایی و ورزش درست به بهترین فرم هیکل خود می تواند دست یابد.

طبقه بندی: تغذیه، 
برچسب ها: نکاتی در مورد کاهش وزن، تغذیه، تغذیه درست، رژیم، برنامه غذایی برای رژیم، رژیم گرفتن، چگونه رژیم بگیریم، اهمیت ورزش، ورزش،
ارسال توسط پیمان کوره پز
آخرین مطالب

قالب وبلاگ